Uzasadnienie
Postanowieniem z 4 sierpnia 2025 r., sygn. akt I SA/Gl 722/25, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach odrzucił skargę W. sp. j. z siedzibą w C. (dalej: "Skarżąca", "Spółka", "Strona") na decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Katowicach (dalej: "DIAS") z 7 kwietnia 2025 r., nr 2401-IOV1.4103.32.2025/GS 2401-IOV2.4103.5.2025/GS UNP: 2401-25-098246 w przedmiocie ustalenia kwoty dodatkowego zobowiązania podatkowego w podatku do towarów i usług za miesiące od lipca do września 2019 r. oraz zwrócił stronie skarżącej uiszczony wpis od skargi.
Zarządzeniem z 12 czerwca 2025 r. sygn. akt I SA/Gl 722/25, Przewodniczący Wydziału I Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach, wezwał pełnomocnika strony skarżącej do usunięcia braków formalnych skargi w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia skargi (art. 58 § 1 pkt 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 935 ze zm., dalej: "p.p.s.a.") poprzez złożenie pełnomocnictwa lub jego uwierzytelnionego odpisu do działania w imieniu strony skarżącej przed wojewódzkim sądem administracyjnym lub przed sądami administracyjnymi. Wyjaśnił, że ze złożonego do skargi pełnomocnictwa nie wynika kto pełnomocnictwa tego udzielił.
Przesyłka wraz z odpisem powyższych zarządzeń została przesłana na adres wskazany przez pełnomocnika Strony w skardze (k. 2) i odebrana w dniu 30 czerwca 2025 r. przez pracownika kancelarii (k. 25).
Postanowieniem z 4 sierpnia 2025 r., sygn. akt I SA/Gl 722/25, WSA odrzucił skargę Spółki na decyzję DIAS z 7 kwietnia 2025 r., nr 2401-IOV1.4103.32.2025/GS 2401-IOV2.4103.5.2025/GS UNP: 2401-25-098246.
Odpis powyższego postanowienia został skutecznie doręczony pełnomocnikowi Strony w dniu 25 sierpnia 2025 r. (k. 35), a zatem wyznaczony w nim termin upływał z dniem 1 września 2025 r.