Uzasadnienie
Zaskarżonym postanowieniem z 14 lipca 2026 r., sygn. akt I SA/Go 73/26, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gorzowie Wielkopolskim odrzucił skargę A. G. (dalej jako "skarżąca") na decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze z 12 grudnia 2025 r. w przedmiocie podatku dochodowego od osób fizycznych za 2024 r.
Zarządzeniem z 11 czerwca 2026 r. Przewodniczący Wydziału wezwał skarżącą do uiszczenia wpisu od skargi w kwocie 400 zł w terminie 7 dni od doręczenia wezwania, pod rygorem odrzucenia skargi. Wezwanie to doręczono skarżącej 17 czerwca 2026 r., wobec czego termin do uiszczenia wpisu upłynął 24 czerwca 2026 r. Mimo prawidłowego wezwania skarżąca nie dokonała w tym terminie wpłaty.
Wobec bezskutecznego upływu wyznaczonego terminu Sąd pierwszej instancji odrzucił skargę na podstawie art. 220 § 3 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2026 r. poz. 143, dalej "p.p.s.a.").