Uzasadnienie
Postanowieniem z dnia 19 czerwca 2026 r., I SA/Po 809/26 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu (dalej: "WSA", "Sąd I instancji") działając na podstawie art. 58 § 1 pkt 3 i § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2024 r., poz. 935 ze zm., dalej: "p.p.s.a."), odrzucił skargę A. F. (dalej: "Skarżąca") na postanowienie Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Kaliszu (dalej: "SKO") z dnia 17 lutego 2026 r., w przedmiocie łącznego zobowiązania pieniężnego za 2023 r.
Z uzasadnienia postanowienia wynika, że przyczyną odrzucenia skargi było nieuzupełnienie braku formalnego, poprzez nadesłanie podpisanej skargi, nadesłanie dokumentu pełnomocnictwa oraz podanie numeru PESEL, w terminie 7 dni, pod rygorem odrzucenia skargi. Przesyłka skierowana do adresata została odebrana przez pełnomocnika Skarżącej w dniu 29 maja 2026 r. (karta 69 akt sądowych). W konsekwencji siedmiodniowy termin do uzupełnienia ww. braków skargi upływał z dniem 5 czerwca 2026 r. W zakreślonym terminie braki formalne skargi nie zostały uzupełnione.