Postanowienie SN z dnia 19 lipca 2023, sygn. I KZ 22/23

Sygnatura
I KZ 22/23
Data orzeczenia
Sąd
Sąd Najwyższy, Warszawa (SN)
Izba
Izba Karna
Rodzaj
Postanowienie

Teza

Skazany za niealimentację złożył wniosek o uzasadnienie wyroku odwoławczego jeden dzień po terminie, tłumacząc się niedostępnością sądu i poczty wieczorem. Sąd Najwyższy utrzymał w mocy zarządzenie odmawiające przyjęcia wniosku jako spóźnionego.

Istota

A.P. został skazany za czyn z art. 209 § 1a k.k., tj. niealimentację. Sąd Okręgowy we Wrocławiu wyrokiem z 16 marca 2023 r., sygn. IV Ka 1438/22, rozpoznawał sprawę odwoławczą. Skazany 24 marca 2023 r. nadał w urzędzie pocztowym wniosek o sporządzenie na piśmie i doręczenie uzasadnienia tego wyroku. Siedmiodniowy termin od ogłoszenia wyroku upływał 23 marca 2023 r. Przewodnicząca IV Wydziału Karnego Odwoławczego SO we Wrocławiu zarządzeniem z 4 kwietnia 2023…

jeszcze 167 słów

Pełna notatka w aplikacji QuickMap

Notatka QuickMap to nasza wartość dodana — zaloguj się lub załóż konto, aby przeczytać całość w aplikacji.

Treść orzeczenia

jeszcze 522 słowa

Przeczytaj pełną treść orzeczenia

Widzisz ~30% treści orzeczenia. Zaloguj się lub załóż konto, aby przeczytać całość w aplikacji QuickMap.

Szukasz podobnych spraw?

QuickMap AI przeszukuje 2,87 mln dokumentów podatkowych i zwraca dopasowane orzeczenia z analizą linii orzeczniczej.

Wypróbuj za darmo