Postanowienie SN z dnia 03 października 2023, sygn. I KZ 45/23

Sygnatura
I KZ 45/23
Data orzeczenia
Sąd
Sąd Najwyższy, Warszawa (SN)
Izba
Izba Karna
Rodzaj
Postanowienie

Teza

Skazany wniósł o uzasadnienie wyroku dzień po terminie, bo biuro podawcze i poczta były zamknięte przed północą, co nie zostało uznane za usprawiedliwione. Sąd Najwyższy utrzymał w mocy zarządzenie odmawiające przyjęcia wniosku, wskazując na konieczność złożenia wniosku o przywrócenie terminu.

Istota

A.P. został skazany prawomocnym wyrokiem Sądu Okręgowego we Wrocławiu z dnia 22 czerwca 2023 r., sygn. IV Ka 268/23, za przestępstwo z art. 209 § 1a k.k. (uchylanie się od alimentów). W dniu 30 czerwca 2023 r. złożył wniosek o sporządzenie na piśmie i doręczenie uzasadnienia tego wyroku. Termin 7 dni od ogłoszenia wyroku upływał 29 czerwca 2023 r. Zastępca Przewodniczącego IV Wydziału Karnego – Odwoławczego SO we Wrocławiu zarządzeniem z 10 lipca 2023 r., sygn. IV Ka 268/23, odmówił przyjęcia wniosku jako złożonego po terminie. Skazany wniósł zażalenie. Sąd Najwyższy postanowieniem z 3 października 2023 r., sygn. I KZ…

jeszcze 216 słów

Pełna notatka w aplikacji QuickMap

Notatka QuickMap to nasza wartość dodana — zaloguj się lub załóż konto, aby przeczytać całość w aplikacji.

Treść orzeczenia

jeszcze 503 słowa

Przeczytaj pełną treść orzeczenia

Widzisz ~30% treści orzeczenia. Zaloguj się lub załóż konto, aby przeczytać całość w aplikacji QuickMap.

Szukasz podobnych spraw?

QuickMap AI przeszukuje 2,87 mln dokumentów podatkowych i zwraca dopasowane orzeczenia z analizą linii orzeczniczej.

Wypróbuj za darmo