Postanowienie SN z dnia 15 grudnia 2023, sygn. I KZ 47/23

Sygnatura
I KZ 47/23
Data orzeczenia
Sąd
Sąd Najwyższy, Warszawa (SN)
Izba
Izba Karna
Rodzaj
Postanowienie

Teza

Skazany twierdzi, że zażalenie na odmowę przyjęcia wniosku o uzasadnienie złożył w areszcie w terminie, czemu przeczy data przyjęcia korespondencji podana przez administrację. Sąd Najwyższy uchylił zaskarżone zarządzenie i przekazał sprawę Prezesowi Sądu Okręgowego w Poznaniu do ponownego rozpoznania.

Istota

Skazany A.K., osadzony w Areszcie Śledczym w P., został skazany m.in. z art. 191 § 2 k.k. w zw. z art. 12 § 1 k.k. w sprawie Sądu Rejonowego w Lesznie o sygn. II K 435/22; wyrok Sądu Okręgowego w Poznaniu z 23 maja 2023 r., sygn. IV Ka 243/23. Skazany złożył wniosek o sporządzenie i doręczenie uzasadnienia tego wyroku. Przewodniczący Wydziału IV Karnego – Odwoławczego SO w Poznaniu zarządzeniem z 7 czerwca 2023 r. odmówił jego przyjęcia. Odpis zarządzenia doręczono skazanemu 14 czerwca 2023 r., termin do zażalenia upływał 21 czerwca 2023 r. Skazany wniósł zażalenie datowane 19 czerwca 2023 r., a według administracji…

jeszcze 214 słów

Pełna notatka w aplikacji QuickMap

Notatka QuickMap to nasza wartość dodana — zaloguj się lub załóż konto, aby przeczytać całość w aplikacji.

Treść orzeczenia

jeszcze 1541 słów

Przeczytaj pełną treść orzeczenia

Widzisz ~30% treści orzeczenia. Zaloguj się lub załóż konto, aby przeczytać całość w aplikacji QuickMap.

Szukasz podobnych spraw?

QuickMap AI przeszukuje 2,87 mln dokumentów podatkowych i zwraca dopasowane orzeczenia z analizą linii orzeczniczej.

Wypróbuj za darmo