Postanowienie SN z dnia 04 grudnia 2024, sygn. I KZ 49/24

Sygnatura
I KZ 49/24
Data orzeczenia
Sąd
Sąd Najwyższy, Warszawa (SN)
Izba
Izba Karna
Rodzaj
Postanowienie

Teza

Skazany złożył wniosek o sporządzenie uzasadnienia wyroku sądu odwoławczego po upływie siedmiodniowego terminu, powołując się na brak doręczenia odpisu wyroku. Sąd Najwyższy utrzymał w mocy zarządzenie o odmowie przyjęcia wniosku, uznając zażalenie za oczywiście niezasadne.

Istota

Skazany S.S. został objęty wyrokiem łącznym Sądu Okręgowego w Zielonej Górze z 22 lutego 2024 r., sygn. II K 209/23. Sąd Apelacyjny w Poznaniu wyrokiem z 11 września 2024 r., sygn. II AKa 169/24, utrzymał ten wyrok w mocy. Skazany nie był pozbawiony wolności. Wniosek o sporządzenie pisemnego uzasadnienia wyroku SA złożył drogą elektroniczną oraz pocztą tradycyjną, nadaną 30 września 2024 r. Termin 7 dni od ogłoszenia wyroku upływał 18 września 2024 r. Upoważniony sędzia SA zarządzeniem…

jeszcze 182 słowa

Pełna notatka w aplikacji QuickMap

Notatka QuickMap to nasza wartość dodana — zaloguj się lub załóż konto, aby przeczytać całość w aplikacji.

Treść orzeczenia

jeszcze 551 słów

Przeczytaj pełną treść orzeczenia

Widzisz ~30% treści orzeczenia. Zaloguj się lub załóż konto, aby przeczytać całość w aplikacji QuickMap.

Szukasz podobnych spraw?

QuickMap AI przeszukuje 2,87 mln dokumentów podatkowych i zwraca dopasowane orzeczenia z analizą linii orzeczniczej.

Wypróbuj za darmo