Postanowienie SN z dnia 04 lutego 2026, sygn. I NSP 523/25

Sygnatura
I NSP 523/25
Data orzeczenia
Sąd
Sąd Najwyższy, Warszawa (SN)
Izba
Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych
Rodzaj
Postanowienie

Teza

Skarżący twierdzi, że Sąd Apelacyjny przez rok nie podejmował żadnych czynności w sprawie apelacyjnej i nie wyznaczył rozprawy, co narusza jego prawo do rozpoznania sprawy bez nieuzasadnionej zwłoki. Sąd Najwyższy oddalił skargę, uznając, że Sąd Apelacyjny podjął szereg terminowych czynności, a w chwili wniesienia skargi nie upłynął jeszcze dwunastomiesięczny okres bezczynności.

Istota

T.R. wniósł 20 listopada 2025 r. skargę na przewlekłość postępowania przed Sądem Apelacyjnym w Poznaniu w sprawie III AUa 1036/24, dotyczącej odwołania od decyzji ZUS w przedmiocie właściwego ustawodawstwa. Akta z apelacją wpłynęły do sądu 30 października 2024 r. Skarżący twierdził, że do 31 października 2025 r. nie podjęto żadnych czynności procesowych, nie wyznaczono rozprawy, nie dokonano doręczeń, wezwań ani zarządzeń. Prezes Sądu Apelacyjnego w Poznaniu zgłosił udział i wniósł…

jeszcze 163 słowa

Pełna notatka w aplikacji QuickMap

Notatka QuickMap to nasza wartość dodana — zaloguj się lub załóż konto, aby przeczytać całość w aplikacji.

Treść orzeczenia

jeszcze 1143 słowa

Przeczytaj pełną treść orzeczenia

Widzisz ~30% treści orzeczenia. Zaloguj się lub załóż konto, aby przeczytać całość w aplikacji QuickMap.

Szukasz podobnych spraw?

QuickMap AI przeszukuje 2,87 mln dokumentów podatkowych i zwraca dopasowane orzeczenia z analizą linii orzeczniczej.

Wypróbuj za darmo