Postanowienie SN z dnia 27 czerwca 2025, sygn. I NSW 10542/25

Sygnatura
I NSW 10542/25
Data orzeczenia
Sąd
Sąd Najwyższy, Warszawa (SN)
Izba
Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych
Rodzaj
Postanowienie

Teza

Sąd Najwyższy badał, czy protest przeciwko wyborowi Prezydenta RP został wniesiony w terminie czternastu dni od podania wyników wyborów do publicznej wiadomości. Sąd Najwyższy pozostawił protest bez dalszego biegu, ponieważ nadano go dzień po upływie terminu.

Istota

A.J. wniósł do Sądu Najwyższego protest wyborczy przeciwko wyborowi Prezydenta RP zarządzonemu na 18 maja 2025 r. Pismo zatytułowane „Uzupełnienie – Poprawki PROTEST WYBROCZY W s. Wyborów 1.06.2025 r.” nadano w placówce operatora wyznaczonego 17 czerwca 2025 r. Państwowa Komisja Wyborcza podała wyniki wyborów do publicznej wiadomości 2 czerwca 2025 r. Termin 14 dni na wniesienie protestu upłynął 16 czerwca 2025 r. Sąd Najwyższy w składzie trzyosobowym na posiedzeniu…

jeszcze 155 słów

Pełna notatka w aplikacji QuickMap

Notatka QuickMap to nasza wartość dodana — zaloguj się lub załóż konto, aby przeczytać całość w aplikacji.

Treść orzeczenia

jeszcze 326 słów

Przeczytaj pełną treść orzeczenia

Widzisz ~30% treści orzeczenia. Zaloguj się lub załóż konto, aby przeczytać całość w aplikacji QuickMap.

Szukasz podobnych spraw?

QuickMap AI przeszukuje 2,87 mln dokumentów podatkowych i zwraca dopasowane orzeczenia z analizą linii orzeczniczej.

Wypróbuj za darmo