Postanowienie SN z dnia 01 lipca 2025, sygn. I NSW 10676/25

Sygnatura
I NSW 10676/25
Data orzeczenia
Sąd
Sąd Najwyższy, Warszawa (SN)
Izba
Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych
Rodzaj
Postanowienie

Teza

J.S. złożył protest przeciwko ważności wyboru Prezydenta RP po upływie 14 dni od ogłoszenia wyników, co Sąd Najwyższy ocenił jako uchybienie terminowi. Sąd Najwyższy ostatecznie pozostawił protest bez dalszego biegu, ponieważ został on wniesiony po ustawowym terminie.

Istota

J.S. pismem z 23 czerwca 2025 r. wniósł do Sądu Najwyższego protest wyborczy przeciwko ważności wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej. Wybory odbyły się 18 maja 2025 r. w I turze i 1 czerwca 2025 r. w II turze. Państwowa Komisja Wyborcza podała wyniki do publicznej wiadomości 2 czerwca 2025 r. Zgodnie z Kodeksem wyborczym 14-dniowy termin do wniesienia protestu upływał 16 czerwca 2025 r. Protest nadano jednak dopiero 23 czerwca 2025 r. w placówce operatora wyznaczonego. Sąd Najwyższy rozpoznawał sprawę…

jeszcze 157 słów

Pełna notatka w aplikacji QuickMap

Notatka QuickMap to nasza wartość dodana — zaloguj się lub załóż konto, aby przeczytać całość w aplikacji.

Treść orzeczenia

jeszcze 328 słów

Przeczytaj pełną treść orzeczenia

Widzisz ~30% treści orzeczenia. Zaloguj się lub załóż konto, aby przeczytać całość w aplikacji QuickMap.

Szukasz podobnych spraw?

QuickMap AI przeszukuje 2,87 mln dokumentów podatkowych i zwraca dopasowane orzeczenia z analizą linii orzeczniczej.

Wypróbuj za darmo