Postanowienie SN z dnia 27 sierpnia 2025, sygn. I NSW 10688/25

Sygnatura
I NSW 10688/25
Data orzeczenia
Sąd
Sąd Najwyższy, Warszawa (SN)
Izba
Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych
Rodzaj
Postanowienie

Teza

Sąd Najwyższy musiał ocenić, czy protest wyborczy złożony przez osobę fizyczną został wniesiony w terminie, skoro nadano go w zagranicznej placówce pocztowej po upływie ustawowego terminu. Sąd Najwyższy pozostawił protest bez dalszego biegu z powodu uchybienia terminu i braku pełnomocnika do doręczeń w Polsce.

Istota

M. C. wniosła do Sądu Najwyższego protest przeciwko ważności wyborów Prezydenta RP przeprowadzonych 1 czerwca 2025 r. Pismo datowane 13 czerwca 2025 r. nadano w zagranicznej placówce pocztowej 20 czerwca 2025 r., a wpłynęło do SN 3 lipca 2025 r. Wyniki wyborów podano do publicznej wiadomości 2 czerwca 2025 r., więc 14-dniowy termin upłynął 16 czerwca 2025 r. Wnosząca nie wskazała…

jeszcze 131 słów

Pełna notatka w aplikacji QuickMap

Notatka QuickMap to nasza wartość dodana — zaloguj się lub załóż konto, aby przeczytać całość w aplikacji.

Treść orzeczenia

jeszcze 505 słów

Przeczytaj pełną treść orzeczenia

Widzisz ~30% treści orzeczenia. Zaloguj się lub załóż konto, aby przeczytać całość w aplikacji QuickMap.

Szukasz podobnych spraw?

QuickMap AI przeszukuje 2,87 mln dokumentów podatkowych i zwraca dopasowane orzeczenia z analizą linii orzeczniczej.

Wypróbuj za darmo