Postanowienie SN z dnia 05 grudnia 2023, sygn. I NSW 1248/23

Sygnatura
I NSW 1248/23
Data orzeczenia
Sąd
Sąd Najwyższy, Warszawa (SN)
Izba
Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych
Rodzaj
Postanowienie

Teza

Sąd Najwyższy badał, czy protest wyborczy wniesiony do sądu okręgowego, a nie bezpośrednio do Sądu Najwyższego, zachował siedmiodniowy termin od ogłoszenia wyników wyborów. Sąd Najwyższy pozostawił protest bez dalszego biegu, ponieważ wpłynął do niego po upływie terminu, a wniesienie go do innego organu nie zachowało terminu.

Istota

E. B. 23 października 2023 r. wniosła do Sądu Okręgowego w Krakowie protest przeciwko ważności wyborów do Sejmu i Senatu przeprowadzonych 15 października 2023 r. Protest przekazano do Sądu Najwyższego 9 listopada 2023 r. W dniu 18 października 2023 r. w Dzienniku Ustaw opublikowano wyniki wyborów, co rozpoczęło 7-dniowy termin do wniesienia protestu, który upłynął 25 października 2023 r. W postępowaniu uczestniczyli Prokurator Generalny i Przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej.…

jeszcze 160 słów

Pełna notatka w aplikacji QuickMap

Notatka QuickMap to nasza wartość dodana — zaloguj się lub załóż konto, aby przeczytać całość w aplikacji.

Treść orzeczenia

jeszcze 325 słów

Przeczytaj pełną treść orzeczenia

Widzisz ~30% treści orzeczenia. Zaloguj się lub załóż konto, aby przeczytać całość w aplikacji QuickMap.

Szukasz podobnych spraw?

QuickMap AI przeszukuje 2,87 mln dokumentów podatkowych i zwraca dopasowane orzeczenia z analizą linii orzeczniczej.

Wypróbuj za darmo