Postanowienie SN z dnia 12 grudnia 2023, sygn. I NSW 1257/23

Sygnatura
I NSW 1257/23
Data orzeczenia
Sąd
Sąd Najwyższy, Warszawa (SN)
Izba
Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych
Rodzaj
Postanowienie

Teza

Czy protest przeciwko ważności wyborów złożony po siedmiu dniach od publikacji wyników może zostać merytorycznie rozpoznany przez Sąd Najwyższy. Sąd Najwyższy pozostawił protest bez dalszego biegu, uznając, że został wniesiony po terminie liczonym od dnia ogłoszenia wyników wyborów.

Istota

B.W. wniósł do Sądu Najwyższego protest przeciwko ważności wyborów do Sejmu i Senatu przeprowadzonych 15 października 2023 r. Protest nadano w placówce Poczty Polskiej 17 listopada 2023 r. Obwieszczenie Państwowej Komisji Wyborczej o wynikach wyborów wydano 17 października 2023 r. i opublikowano w Dzienniku Ustaw 18 października 2023 r. Siedmiodniowy termin do wnoszenia protestów upłynął 25 października 2023 r. W sprawie uczestniczyli…

jeszcze 141 słów

Pełna notatka w aplikacji QuickMap

Notatka QuickMap to nasza wartość dodana — zaloguj się lub załóż konto, aby przeczytać całość w aplikacji.

Treść orzeczenia

jeszcze 313 słów

Przeczytaj pełną treść orzeczenia

Widzisz ~30% treści orzeczenia. Zaloguj się lub załóż konto, aby przeczytać całość w aplikacji QuickMap.

Szukasz podobnych spraw?

QuickMap AI przeszukuje 2,87 mln dokumentów podatkowych i zwraca dopasowane orzeczenia z analizą linii orzeczniczej.

Wypróbuj za darmo