Postanowienie SN z dnia 23 listopada 2023, sygn. I NSWR 1866/23

Sygnatura
I NSWR 1866/23
Data orzeczenia
Sąd
Sąd Najwyższy, Warszawa (SN)
Izba
Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych
Rodzaj
Postanowienie

Teza

Sąd Najwyższy musiał ocenić, czy protest przeciwko ważności referendum złożony po upływie siedmiodniowego terminu od ogłoszenia wyniku mógł zostać rozpoznany. Sąd Najwyższy pozostawił protest bez dalszego biegu, ponieważ został nadany dzień po upływie terminu do jego wniesienia.

Istota

A. K., S. K. i J. K. wnieśli do Sądu Najwyższego protest przeciwko ważności referendum ogólnokrajowego przeprowadzonego 15 października 2023 r., domagając się jego unieważnienia. Pismo nadano w dniu 26 października 2023 r. Wynik referendum ogłoszono w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej 18 października 2023 r. Siedmiodniowy termin na wniesienie protestu upływał 25 października 2023 r. Sąd Najwyższy postanowieniem z 23 listopada…

jeszcze 145 słów

Pełna notatka w aplikacji QuickMap

Notatka QuickMap to nasza wartość dodana — zaloguj się lub załóż konto, aby przeczytać całość w aplikacji.

Treść orzeczenia

jeszcze 332 słowa

Przeczytaj pełną treść orzeczenia

Widzisz ~30% treści orzeczenia. Zaloguj się lub załóż konto, aby przeczytać całość w aplikacji QuickMap.

Szukasz podobnych spraw?

QuickMap AI przeszukuje 2,87 mln dokumentów podatkowych i zwraca dopasowane orzeczenia z analizą linii orzeczniczej.

Wypróbuj za darmo