Postanowienie SN z dnia 21 listopada 2023, sygn. I NSWR 2245/23

Sygnatura
I NSWR 2245/23
Data orzeczenia
Sąd
Sąd Najwyższy, Warszawa (SN)
Izba
Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych
Rodzaj
Postanowienie

Teza

Sąd Najwyższy badał, czy protest przeciwko ważności referendum ogólnokrajowego został wniesiony w ustawowym terminie siedmiu dni od ogłoszenia wyniku. Sąd Najwyższy pozostawił protest bez dalszego biegu, ponieważ wpłynął po terminie, który upływał 25 października 2023 r.

Istota

K.F. wniosła do Sądu Najwyższego protest przeciwko ważności referendum ogólnokrajowego przeprowadzonego 15 października 2023 r. Pismo nadano 26 października 2023 r. (data stempla pocztowego). Wynik referendum ogłoszono 18 października 2023 r. w Dzienniku Ustaw poz. 2236 obwieszczeniem Państwowej Komisji Wyborczej z 17 października 2023 r. Uczestnikami postępowania byli Prokurator Generalny i Przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej. Sąd Najwyższy rozpoznawał sprawę na posiedzeniu…

jeszcze 150 słów

Pełna notatka w aplikacji QuickMap

Notatka QuickMap to nasza wartość dodana — zaloguj się lub załóż konto, aby przeczytać całość w aplikacji.

Treść orzeczenia

jeszcze 221 słów

Przeczytaj pełną treść orzeczenia

Widzisz ~30% treści orzeczenia. Zaloguj się lub załóż konto, aby przeczytać całość w aplikacji QuickMap.

Szukasz podobnych spraw?

QuickMap AI przeszukuje 2,87 mln dokumentów podatkowych i zwraca dopasowane orzeczenia z analizą linii orzeczniczej.

Wypróbuj za darmo