Postanowienie SN z dnia 22 listopada 2023, sygn. I NSWR 2283/23

Sygnatura
I NSWR 2283/23
Data orzeczenia
Sąd
Sąd Najwyższy, Warszawa (SN)
Izba
Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych
Rodzaj
Postanowienie

Teza

Sąd Najwyższy badał, czy protest L.K. przeciwko ważności referendum został wniesiony w ustawowym terminie siedmiu dni od ogłoszenia wyniku. Sąd Najwyższy pozostawił protest bez dalszego biegu, ponieważ nadano go po upływie terminu, który upłynął 25 października 2023 roku.

Istota

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła 18 października 2023 r. w Dzienniku Ustaw wynik referendum ogólnokrajowego przeprowadzonego 15 października 2023 r. L.K. pismem z 28 października 2023 r. wniósł do Prokuratury Krajowej protest przeciwko ważności tego referendum. Pismo nadano w polskiej placówce pocztowej 3 listopada 2023 r., a do Sądu Najwyższego przekazano je 13 listopada 2023 r. Sąd Najwyższy rozpoznawał sprawę w składzie…

jeszcze 134 słowa

Pełna notatka w aplikacji QuickMap

Notatka QuickMap to nasza wartość dodana — zaloguj się lub załóż konto, aby przeczytać całość w aplikacji.

Treść orzeczenia

jeszcze 340 słów

Przeczytaj pełną treść orzeczenia

Widzisz ~30% treści orzeczenia. Zaloguj się lub załóż konto, aby przeczytać całość w aplikacji QuickMap.

Szukasz podobnych spraw?

QuickMap AI przeszukuje 2,87 mln dokumentów podatkowych i zwraca dopasowane orzeczenia z analizą linii orzeczniczej.

Wypróbuj za darmo