Postanowienie SN z dnia 11 czerwca 2025, sygn. II UZ 64/24

Sygnatura
II UZ 64/24
Data orzeczenia
Sąd
Sąd Najwyższy, Warszawa (SN)
Izba
Izba Pracy i Ubezpieczeń Społecznych
Rodzaj
Postanowienie

Teza

Spór o to, czy skarga kasacyjna od wyroku w sprawie o podleganie ubezpieczeniom społecznym została wniesiona w terminie. Sąd Najwyższy oddalił zażalenie, uznając że skarga była spóźniona.

Istota

Sprawa dotyczy podlegania ubezpieczeniom społecznym. Organ rentowy (ZUS) odwołał się od wyroku Sądu Apelacyjnego w Warszawie z 6 lutego 2024 r., który został mu doręczony 11 kwietnia 2024 r. ZUS wniósł skargę kasacyjną 8 października 2024 r., a Sąd Apelacyjny odrzucił ją jako spóźnioną, gdyż termin dwumiesięczny upłynął 11 czerwca 2024 r. ZUS złożył…

jeszcze 117 słów

Pełna notatka w aplikacji QuickMap

Notatka QuickMap to nasza wartość dodana — zaloguj się lub załóż konto, aby przeczytać całość w aplikacji.

Treść orzeczenia

jeszcze 987 słów

Przeczytaj pełną treść orzeczenia

Widzisz ~30% treści orzeczenia. Zaloguj się lub załóż konto, aby przeczytać całość w aplikacji QuickMap.

Szukasz podobnych spraw?

QuickMap AI przeszukuje 2,87 mln dokumentów podatkowych i zwraca dopasowane orzeczenia z analizą linii orzeczniczej.

Wypróbuj za darmo