Postanowienie SN z dnia 25 sierpnia 2026, sygn. III CZ 148/26

Sygnatura
III CZ 148/26
Data orzeczenia
Sąd
Sąd Najwyższy, Warszawa (SN)
Izba
Izba Cywilna
Rodzaj
Postanowienie

Teza

Czy termin do wniesienia skargi kasacyjnej kończący się w sobotę ulega przedłużeniu do najbliższego dnia niebędącego dniem wolnym od pracy. Sąd Najwyższy uchylił postanowienie o odrzuceniu skargi kasacyjnej, uznając ją za wniesioną w terminie i pozostawiając koszty postępowania zażaleniowego do orzeczenia kończącego.

Istota

Skarb Państwa – Prezydent Miasta Gliwice w Gliwicach wytoczył przeciwko spółce R. spółce akcyjnej w B. sprawę o zapłatę. Sąd Okręgowy w Gliwicach wyrokiem z 17 grudnia 2025 r. (III WSC 5/26) rozstrzygnął sprawę. Odpis wyroku z uzasadnieniem doręczono pełnomocnikowi powoda 21 stycznia 2026 r. Dwumiesięczny termin do wniesienia skargi kasacyjnej kończył się 21 marca 2026 r., czyli w sobotę. Powód wniósł skargę kasacyjną 23 marca 2026 r. Sąd Okręgowy postanowieniem z 14 kwietnia 2026 r. odrzucił skargę jako…

jeszcze 173 słowa

Pełna notatka w aplikacji QuickMap

Notatka QuickMap to nasza wartość dodana — zaloguj się lub załóż konto, aby przeczytać całość w aplikacji.

Treść orzeczenia

jeszcze 291 słów

Przeczytaj pełną treść orzeczenia

Widzisz ~30% treści orzeczenia. Zaloguj się lub załóż konto, aby przeczytać całość w aplikacji QuickMap.

Szukasz podobnych spraw?

QuickMap AI przeszukuje 2,87 mln dokumentów podatkowych i zwraca dopasowane orzeczenia z analizą linii orzeczniczej.

Wypróbuj za darmo