Postanowienie SN z dnia 28 czerwca 2023, sygn. III CZ 419/22

Sygnatura
III CZ 419/22
Data orzeczenia
Sąd
Sąd Najwyższy, Warszawa (SN)
Izba
Izba Cywilna
Rodzaj
Postanowienie

Teza

Spór dotyczy tego, od jakiej daty biegnie termin na wniesienie skargi kasacyjnej, gdy pełnomocnik z urzędu spóźnił się z opinią o braku podstaw. Sąd Najwyższy oddalił zażalenie, uznając skargę kasacyjną za spóźnioną i zasądzając 240 zł kosztów.

Istota

Powód M.J. dochodził zapłaty od Skarbu Państwa – Prezesa Sądu Okręgowego w Katowicach. Sprawa toczyła się przed Sądem Apelacyjnym w Katowicach pod sygn. I ACa 302/19. Wyrok SA w Katowicach z 25 stycznia 2022 r. został doręczony pełnomocnikowi powoda z urzędu, adw. A.G., wraz z uzasadnieniem 4 maja 2022 r. Dwumiesięczny termin na wniesienie skargi kasacyjnej upływał 4 lipca 2022 r. Powód ustanowił pełnomocnika z wyboru, adw. A.N., który sporządził skargę kasacyjną…

jeszcze 159 słów

Pełna notatka w aplikacji QuickMap

Notatka QuickMap to nasza wartość dodana — zaloguj się lub załóż konto, aby przeczytać całość w aplikacji.

Treść orzeczenia

jeszcze 733 słowa

Przeczytaj pełną treść orzeczenia

Widzisz ~30% treści orzeczenia. Zaloguj się lub załóż konto, aby przeczytać całość w aplikacji QuickMap.

Szukasz podobnych spraw?

QuickMap AI przeszukuje 2,87 mln dokumentów podatkowych i zwraca dopasowane orzeczenia z analizą linii orzeczniczej.

Wypróbuj za darmo