Postanowienie SN z dnia 18 kwietnia 2023, sygn. III CZ 452/22

Sygnatura
III CZ 452/22
Data orzeczenia
Sąd
Sąd Najwyższy, Warszawa (SN)
Izba
Izba Cywilna
Rodzaj
Postanowienie

Teza

Sąd Apelacyjny odrzucił skargę kasacyjną pozwanej w sprawie o zapłatę, uznając, że nie uzupełniła braków w terminie, a pozwana twierdzi, że zrobiła to skutecznie. Sąd Najwyższy uchylił zaskarżone postanowienie i przekazał sprawę Sądowi Apelacyjnemu w Łodzi do ponownego rozpoznania.

Istota

Powód B. sp. z o.o. w K. wytoczył przeciwko K.D. powództwo o zapłatę. Sąd Apelacyjny w Łodzi wyrokiem z 20 lipca 2021 r. (I ACa 120/20) prawomocnie rozstrzygnął sprawę. Pozwana K.D. wniosła skargę kasacyjną. Postanowieniem z 14 stycznia 2022 r., I WSC 191/21 (I ACa 120/20), Sąd Apelacyjny w Łodzi odrzucił skargę kasacyjną pozwanej z powodu nieusunięcia braków w zakreślonym terminie. Termin upływał 5 stycznia 2022 r. W tym dniu (data stempla pocztowego k. 2063) do sądu wpłynęła przesyłka (k. 2058) zawierająca odpis…

jeszcze 171 słów

Pełna notatka w aplikacji QuickMap

Notatka QuickMap to nasza wartość dodana — zaloguj się lub załóż konto, aby przeczytać całość w aplikacji.

Treść orzeczenia

jeszcze 222 słowa

Przeczytaj pełną treść orzeczenia

Widzisz ~30% treści orzeczenia. Zaloguj się lub załóż konto, aby przeczytać całość w aplikacji QuickMap.

Szukasz podobnych spraw?

QuickMap AI przeszukuje 2,87 mln dokumentów podatkowych i zwraca dopasowane orzeczenia z analizą linii orzeczniczej.

Wypróbuj za darmo