Postanowienie SN z dnia 29 lipca 2026, sygn. V KZ 23/26

Sygnatura
V KZ 23/26
Data orzeczenia
Sąd
Sąd Najwyższy, Warszawa (SN)
Izba
Izba Karna
Rodzaj
Postanowienie

Teza

Skazany wniósł o uzasadnienie wyroku odwoławczego po upływie siedmiodniowego terminu, a obrońca domagał się przywrócenia terminu przed Sądem Najwyższym. Sąd Najwyższy utrzymał w mocy zarządzenie o odmowie przyjęcia wniosku, wskazując, że wniosek o przywrócenie terminu rozpozna Sąd Okręgowy w Gdańsku.

Istota

Sprawa dotyczy skazanego A.K., przebywającego w areszcie śledczym, który w sprawie karnej o sygn. V Ka 549/26 nie był obecny na rozprawie odwoławczej przed Sądem Okręgowym w Gdańsku, mimo prawidłowego zawiadomienia. Wyrok SO w Gdańsku ogłoszono 4 maja 2026 r. W dniu 12 maja 2026 r. skazany nadał w areszcie wniosek o sporządzenie i doręczenie uzasadnienia tego wyroku. Termin 7-dniowy upływał 11 maja 2026 r. Zastępca Przewodniczącego Wydziału V Karnego Odwoławczego SO w Gdańsku zarządzeniem z 26 maja 2026 r. odmówił przyjęcia wniosku jako wniesionego…

jeszcze 183 słowa

Pełna notatka w aplikacji QuickMap

Notatka QuickMap to nasza wartość dodana — zaloguj się lub załóż konto, aby przeczytać całość w aplikacji.

Treść orzeczenia

jeszcze 296 słów

Przeczytaj pełną treść orzeczenia

Widzisz ~30% treści orzeczenia. Zaloguj się lub załóż konto, aby przeczytać całość w aplikacji QuickMap.

Szukasz podobnych spraw?

QuickMap AI przeszukuje 2,87 mln dokumentów podatkowych i zwraca dopasowane orzeczenia z analizą linii orzeczniczej.

Wypróbuj za darmo