Postanowienie SN z dnia 15 lutego 2023, sygn. V KZ 59/22

Sygnatura
V KZ 59/22
Data orzeczenia
Sąd
Sąd Najwyższy, Warszawa (SN)
Izba
Izba Karna
Rodzaj
Postanowienie

Teza

Skazany twierdził, że uchybił terminowi do złożenia wniosku o uzasadnienie, bo liczył na działanie obrońcy z urzędu. Sąd Najwyższy utrzymał w mocy odmowę przywrócenia terminu, uznając brak niezależnych powodów uchybienia.

Istota

K. Z. został skazany za czyn z art. 204 § 4 k.k. i in. wyrokiem Sądu Apelacyjnego w Gdańsku z 14 czerwca 2022 r., sygn. II AKa 267/20. Następnie Sąd Apelacyjny w Gdańsku postanowieniem z 21 września 2022 r., sygn. II AKa 267/20, na podstawie art. 126 § 1 k.p.k. nie uwzględnił jego wniosku o przywrócenie terminu do złożenia wniosku o sporządzenie na piśmie i doręczenie uzasadnienia wyroku. Termin do złożenia wniosku o uzasadnienie upływał 21 czerwca 2022 r. Skazany został pozbawiony wolności 6 lipca 2022 r. Skazany złożył zażalenie, twierdząc,…

jeszcze 186 słów

Pełna notatka w aplikacji QuickMap

Notatka QuickMap to nasza wartość dodana — zaloguj się lub załóż konto, aby przeczytać całość w aplikacji.

Treść orzeczenia

jeszcze 378 słów

Przeczytaj pełną treść orzeczenia

Widzisz ~30% treści orzeczenia. Zaloguj się lub załóż konto, aby przeczytać całość w aplikacji QuickMap.

Szukasz podobnych spraw?

QuickMap AI przeszukuje 2,87 mln dokumentów podatkowych i zwraca dopasowane orzeczenia z analizą linii orzeczniczej.

Wypróbuj za darmo