Postanowienie SN z dnia 21 grudnia 2022, sygn. V KZ 63/22

Sygnatura
V KZ 63/22
Data orzeczenia
Sąd
Sąd Najwyższy, Warszawa (SN)
Izba
Izba Karna
Rodzaj
Postanowienie

Teza

Skazany złożył wniosek o uzasadnienie wyroku po terminie, a następnie twierdził, że wynikało to z braku wiedzy prawnej i zaniedbania obrońcy z urzędu. Sąd Najwyższy utrzymał w mocy zarządzenie odmawiające przyjęcia wniosku, uznając zażalenie za niezasadne.

Istota

S.R. został skazany prawomocnym wyrokiem Sądu Okręgowego w Łodzi z 27 kwietnia 2022 r. (V Ka 1417/20) za kradzież (art. 278 § 1 k.k.) i niestosowanie się do zakazu sądowego (art. 244 k.k.) w warunkach recydywy (art. 64 § 1 k.k.). Po ogłoszeniu wyroku, termin 7 dni na złożenie wniosku o sporządzenie uzasadnienia upłynął 4 maja 2022 r. Skazany złożył wniosek 6 czerwca 2022 r. Przewodniczący…

jeszcze 139 słów

Pełna notatka w aplikacji QuickMap

Notatka QuickMap to nasza wartość dodana — zaloguj się lub załóż konto, aby przeczytać całość w aplikacji.

Treść orzeczenia

jeszcze 931 słów

Przeczytaj pełną treść orzeczenia

Widzisz ~30% treści orzeczenia. Zaloguj się lub załóż konto, aby przeczytać całość w aplikacji QuickMap.

Szukasz podobnych spraw?

QuickMap AI przeszukuje 2,87 mln dokumentów podatkowych i zwraca dopasowane orzeczenia z analizą linii orzeczniczej.

Wypróbuj za darmo