Wyrok z dnia 14 czerwca 2022, sygn. XXIII Zs 46/22 — Sąd Okręgowy w Warszawie

Sygnatura
XXIII Zs 46/22
Data orzeczenia
Sąd
Sąd Okręgowy w Warszawie
Wydział
XXIII Wydział Gospodarczy Odwoławczy
Rodzaj
Wyrok

Teza

Czy zamawiający mógł wezwać do uzupełnienia dokumentów przed upływem terminu na ich złożenie i odrzucić ofertę, gdy wykonawca złożył zaświadczenie po terminie uzupełnienia, ale przed upływem pierwotnego terminu? Sąd Okręgowy oddalił skargę, stwierdzając że mimo nieprawidłowego zastosowania przepisów przez zamawiającego, po zawarciu umowy żądania skargi nie mogły zostać uwzględnione.

Istota

Miasto B. prowadziło przetarg nieograniczony na dostawę sprzętu komputerowego. 29.11.2021 wezwało wykonawcę (...) Sp. z o.o. do złożenia podmiotowych środków dowodowych w terminie do 10.12.2021. Wykonawca złożył dokumenty tego samego dnia, ale zaświadczenie z US było starsze niż 3 miesiące. 2.12.2021 zamawiający wezwał do uzupełnienia aktualnego zaświadczenia w terminie do 9.12.2021. Wykonawca nie złożył dokumentu w tym terminie, lecz 10.12.2021, po terminie uzupełnienia, ale przed upływem pierwotnego terminu. Zamawiający tego samego dnia odrzucił ofertę i 13.12.2021 zatrzymał wadium. KIO oddaliła odwołanie, a Sąd…

jeszcze 186 słów

Pełna notatka w aplikacji QuickMap

Notatka QuickMap to nasza wartość dodana — zaloguj się lub załóż konto, aby przeczytać całość w aplikacji.

Treść orzeczenia

jeszcze 3530 słów

Przeczytaj pełną treść orzeczenia

Widzisz ~30% treści orzeczenia. Zaloguj się lub załóż konto, aby przeczytać całość w aplikacji QuickMap.

Szukasz podobnych spraw?

QuickMap AI przeszukuje 2,87 mln dokumentów podatkowych i zwraca dopasowane orzeczenia z analizą linii orzeczniczej.

Wypróbuj za darmo